Zvýšenie bankového odvodu je ďalším podvodom na občanoch

Podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) je zvýšenie bankového odvodu, ktorý prezentoval poslanec Fico, len ďalším podvodom vlády na občanoch a pokusom cez ich peňaženky upraviť neutešený stav verejných financií, ktorý vlády Smeru po sebe zanechávajú. Takýto krok je neprimeraný a opäť nás vzďaľuje od štandardov Európskej únie.

„Tak ako by takzvaná Dankova daň na potraviny vytiahla z vrecka priemernej slovenskej rodiny až 100 eur ročne, tak isto budú slovenské rodiny postihnuté aj týmto zvýšeným bankovým odvodom. Vláda tým nesleduje nič iné, ako zvýšenie svojich príjmov, pretože sa jej vyčerpali už všetky možnosti, ako získať financie na rozdávanie kamarátom a predvolebnú korupciu. Takéto navýšenie nemá v Európskej únii obdobu a opäť nás ťahá ako krajinu mimo priestor, v ktorom je hospodárska a ekonomická politika predvídateľná,“ myslí si europoslanec a člen Predsedníctva KDH Ivan Štefanec.

„Pri každom podobnom pokuse sa nakoniec ukázalo, že na zvyšovanie doplatia občania a slovenské rodiny cez zvyšovanie poplatkov a menej kvalitné služby. To, čo poslanec Fico prezentoval ako úder voči bohatým bankám, nakoniec skončí ako rana všetkým občanom, ktorí majú bežné účty,“ dopĺňa členka Predsedníctva KDH Caroline Líšková.