Zákaz predaja počas štátnych sviatkov

Návrh na zatvorenie obchodov počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, považujeme za polovičné riešenie.
Podľa predsedu KDH Alojza Hlinu je civilizácia postavená na tom, že siedmy deň má byť voľno a k tomu sa treba vrátiť. Zároveň dodal, že to stále bolo, je a bude agendou KDH.

Ak tento návrh bude prijatý bude viac prospešnejší pre podnikateľov, ako pre zamestnancov. “Podnikatelia uznali, že cez sviatky je menej roboty a menšie tržby. Pre nich bolo dôležité, aby sused nemal otvorené. A keď to štát zabezpečí, že ja nebudem mať otvorené a nebude mať ani sused otvorené, tak su spokojní. Lebo vedia, že na druhý deň otvoria a všetci tam prídu,” povedal na tlačovej besede kresťanských demokratov Alojz Hlina.
Podľa člena predsedníctva KDH Andreja Klapicu je riešenie s ktorým vláda prichádza polovičaté. “Pre podnikateľov je výhodnejšie mať zatvorené svoje prevádzky 15 dní ako 53 dní,” povedal Klapica. Ďalej uviedol, že krok, aby namiesto štátnych svietkov boli voľné nedele, bude veľmi ťažký.
Ak sa prijme tento návrh, tak možnosť, že na Slovensku bude nedeľa skutočne voľným dňom nadobro končí. „Ľudia chceli mať voľnú nedeľu, a to je podľa mňa dôležitejšie ako byť doma na 1. mája,“ dodal Hlina.