Výzva pre ministerku Sákovú

Vážená pani ministerka Saková,
Máme na Slovensku súkromnú políciu, prípadne armádu?
Aký zákon upravuje ich činnosť? Ako môžu dvaja neoznačení muži biť pred očami policajtov človeka, ktorý sa previnil tým, že kričal na tlačovke súkromnej spoločnosti?
Označený pracovník SBS služby podľa platného zákona môže zadržať osobu do príchodu polície za predpokladu, že bola pristihnutá pri trestnom čine alebo priestupku.
Odhliadnuc od toho, že podľa toho, čo som na videu videl, sa mi nezdalo, že P. Magdoško ukradol nejaký hotelový príbor alebo uterák, to znamená, neviem čím sa previnil, ale ak by aj niečím, označený pracovník SBS ho mohol len zadržať do príchodu polície. Polícia tam však bola, ako je potom možné, že dvaja neoznačení muži ho pred očami policajtov bili a odviedli?
Doba, keď po niekoho prišli neoznačení muži a niekam ho odviedli tu už bola a robili to fašisti a komunisti.
Majú naši oligarchovia svoje súkromné armády a tie majú svoj osobitný zákon? Majú osobitné právomoci? Môžu ľudí biť a odvádzať ich? Kde môžu podľa tohto „zákona“ človeka odviesť? Kam ich môžu naložiť, zavrieť? Ak áno, ktorý zákon to je, kedy a kde bol prijatý?
Žiadam odpoveď na otázku, kto boli tí dvaja muži a čo ich oprávňovalo k tomu, aby konali , tak ako konali na tlačovej konferencii súkromnej spoločnosti a to za prítomnosti polície.

Alojz Hlina
Predseda KDH