Vyhlásenie a výzva koalície Progresívneho Slovenska a SPOLU – občianska demokracia, strán KDH a ZA ĽUDÍ

My, lídri demokratických politických strán, ktorí nepatria do kočnerovskej generácie politikov, sa zaväzujeme, že urobíme všetko preto, aby sme popretŕhali väzby medzi políciou, prokuratúrou, justíciou a ľuďmi, ktorí sú napojení na zločineckú sieť.   
Uvedomujúc si neschopnosť a neochotu vládnej koalície umožniť bezpečnostným orgánom vyšetriť a potrestať všetkých zodpovedných, sľubujeme, že ak naše strany budú vo vládnej koalícii, stane sa najvyššou prioritou vlády, aby bezpečnostné zložky štátu mohli konať slobodne. Garantujeme, že polícia nebude nikdy konať v prospech osôb podozrivých zo závažných trestných činov a zneužívať svoje postavenie voči občanom, novinárom a politikom tak, ako je to dnes. 
Až do volieb zostáva zodpovednosť za bezpečnosť občanov a postavenie vinníkov pred spravodlivosť na pleciach slušných a poctivých policajtov, prokurátorov a sudcov, ktorých je na Slovensku veľká väčšina.
Chceme ich teda podporiť – nebojte sa dovtedy konať, vyšetrovať a hľadať pravdu. Ak sa stretnete s tlakom na vašu slobodnú prácu, vystúpte verejne a my sa Vás zastaneme. Všetci slušní ľudia na Slovensku stoja za Vami. 
Po zmene, ktorá je po dnešných udalostiach neodvrátiteľná, vytvoríme prostredie, v ktorom budete môcť slobodne vykonávať svoju prácu a budete môcť uplatňovať rovnaký meter pre všetkých. Zákon bude na Slovensku platiť pre každého rovnako.