Vládna koalícia nevie zodpovedne spravovať krajinu

Dnes prebehne v parlamente voľba kandidátov na ústavných sudcov. Politici vládnej koalície tak dlho odkladali túto dôležitú voľbu, až dostali Slovensko na hranicu ústavnej krízy.
„Vládna koalícia nevie zodpovedne spravovať našu krajinu. Všetci rozumní politici by v tejto situácii hľadali najlepších kandidátov v rokovaniach spolu aj s demokratickou opozíciou. Ale R. Fico je v týchto rokovaniach v konflikte záujmov, lebo sa rozhodol, že aj on chce byť ústavným sudcom. R. Fico roky zásadne rozdeľoval a polarizoval celú spoločnosť, preto sa v jeho prípade nedá ani len uvažovať o jeho prípadnej nezávislosti. Preto nemá podporu ani časti koalície, demokratická opozícia ho odmieta a prezident Kiska ho ako prípadného kandidáta určite odmietne. Aj preto je R. Fico ochotný rokovať o svojej podpore aj s Kotlebovou ĽSNS.
Premiér P. Pelegrini sa tvári, že sa ho voľba ústavných sudcov netýka a kandidát na prezidenta za Smer-SD M. Ševčovič nie je schopný odpovedať či by vymenoval R. Fica za sudcu, alebo dokonca predsedu Ústavného súdu,“ povedal Pavol Zajac, podpredseda KDH.
„Ak koaličné strany nevedia zodpovedne a spravodlivo riadiť Slovensko, tak nech radšej po dohode s opozíciou vypíšu predčasné voľby, v ktorých ľudia nanovo rozhodnú o tom, kto má spravovať Slovensko,“ doplnil Zajac.