Viac ako sto odborníkov na lesoochranárskej konferencii

Kresťanskí demokrati v spolupráci s Nadáciou Antona Tunegu zorganizovali (12.9.2019) lesoochranársku konferenciu v Hviezdoslavovej hájovni pri Oravskej Polhore. Podľa slov predsedu KDH, Alojza Hlinu, sa konferencie zúčastnilo viac ako sto ľudí z odbornej verejnosti.
“Som rád, že sa nám podarilo zorganizovať takúto reprezentatívnu konferenciu, na ktorej odznelo veľa zaujímavých príspevkov a podnetov. Konferencia splnila svoju úlohu a teraz sa od nás ako od politickej strany očakáva, že to spracujeme, zanalyzujeme a adaptujeme do programu,” priblížil predseda KDH.
“Vnímam to ako historický moment, že na jednom mieste prebehla konštruktívna diskusia lesníkov a ochranárov, ktorí prišli z celého Slovenska. Je vidieť, že nám záleží na našich lesoch, o čom svedčili zaujímavé príspevky. Úlohou konzília KDH teraz bude tieto podnety spracovať a zapracovať do programových dokumentov,” povedala Caroline Lišková, predsedníčka konzília a členka predsedníctva KDH. Ako ďalej uviedla, kresťanskí demokrati chcú, aby diskusie pokračovali s výsledkom návrhovýh riešení tak zložitého problému udržania a ochrany našich lesov.
“Táto konferencia mala zmysel. Musíme robiť tak, aby bolo čo chrániť, aby bolo v čom hospodáriť, a aby sme niečo nechali aj našim deťom,” uzavrel Alojz Hlina.
KDH po farmárskej a lesoochranárskej konferencii ďalej pripravuje konferencie na tému školstva, zdravotníctva a dopravy.