V slušnej krajine, by už pani Matečná nebola ministerkou

Kresťanskí demokrati vyjadrujú plnú podporu a solidaritu s poľnohospodármi, ktorí sa stali obeťami podvodov a mafiánskych praktík, ktoré na Slovensku a najmä vo východných regiónoch, zaviedli nominanti a spojenci strany Smer-SD.

Poslanec EP Ivan Štefanec preto pripravil osobitné podujatie na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli za účasti poškodených farmárov, aby sme upozornili na kritickú situáciu v slovenskom poľnohospodárstve. „Z úst slovenských farmárov sme počuli hrôzostrašné skutočnosti. Sú oberaní o svoje pozemky, bití, prenasledovaní a šikanovaní. Títo ľudia nemôžu užívať svoju pôdu, pretože rôzne pochybné firmy, za pomoci miestnych politikov, stoja nad zákonom,“ pripomenul člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec.

Podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca sa o problémoch poľnohospodárov na východe Slovenska vedelo dlho. „Štyri roky bola riaditeľkou Slovenského pozemkového fondu pani Gabriela Matečná, vtedy ako nominantka Smeru. Ja si myslím, že v slušnej a demokratickej krajine by takáto ministerka musela ihneď odstúpiť,“ povedal Zajac.

Zo slovenským poľnohospodárstvom je podľa predsedu KDH zle vtedy, keď sa oň zaujímajú finančníci z Bratislavy a mafiáni z Talianska. Keď sa o to zaujímajú ľudia, ktorí nerozoznajú kravu od jalovice. „Veríme, že sa na Slovensku nájde niekto, kto dokáže riadiť poľnohospodárstvo a aj mu rozumie. Pani Matečná to určite nie je,“ doplnil predseda KDH Alojz Hlina.