Tunel Višňové – polícia zasahuje, ale na stavbe sa už rok nepracuje

V decembri 2018 premiér Pellegrini a minister dopravy Érsek prileteli vrtuľníkom na stavbu tunela Višňové, kde pohrozili dodávateľom stavby, že ak nezvýšia tempo výstavby, tak ich zo stavby vyhodia. O niekoľko mesiacov tak aj urobili. Celé politické divadielko dokončila Vláda SR schválením dohody o ukončení prác na výstavbe tunela.

Dnes v centrále NDS a v ďalších firmách v Prešovskom a Žilinskom kraji zasahuje NAKA, pre výstavbu tunela Višňové. „Verím, že polícia má relevantné dôvody na dnešný zásah a robí si svoju prácu zodpovedne. Škoda len, že premiér Pellegrini a minister Érsek sa nesprávali zodpovedne. Pred rokom, keď zastavili stavbu Višňového tvrdili, že na stavbe bude urýchlene pracovať nový dodávateľ. Realita je taká, že už rok sa na stavbe nepracuje a NDS dodnes nevypísala novú súťaž. Je veľký predpoklad, že sa nebude reálne na stavbe pracovať ďalší rok. Po piatich rokoch výstavby je to veľmi smutná správa pre všetkých motoristov. Preto odporúčam lídrom kandidátky Smeru-SD a Mosta-Híd, Petrovi Pellegrinimu a Arpádovi Érsekovi, aby si fotku z Višňového dali na predvolebný billbord s nápisom: „Zastavili sme výstavbu tunela Višňové!“ povedal Pavol Zajac, podpredseda KDH.

„Dnešná zaisťovacia akcia NAKA ohľadom tunela Višňové, ktorá sa deje aj v NDS, má príznačný názov „Tunel“. Po roku, čo sa z tunela Višňové stalo opustené miesto duchov, sa zrejme našli dôvodné podozrenia pre takúto akciu a ja len verím, že to veci posunie tým správnym smerom. Problémy s nezvládnutou výstavbou tunela Višňové totiž, prirodzene, najviac znáša Žilinský kraj. Doprava, ktorá už roky mala prúdiť po tejto časti D1 sa stále deje na cestách I. triedy, ako aj na župných cestách II. triedy, ktoré nie sú určené a stavané na takúto intenzitu dopravy. Denno-denne preto ľudia stoja v zápchach, sú svedkami dopravných nehôd a zničených ciest nižších kategórií. Myslím, že po 5 a pol roku od začatia výstavby tunela Višňové a po roku, odkedy sa vďaka premiérovi Pellegrinimu a ministrovi Érsekovi na stavbe ani len prstom nehlo, sme takýto scenár neočakávali,“ povedal Igor Janckulík (KDH).