Slovensku akútne chýbajú zdravotníci, Smer-SD vyháňa ďalších do zahraničia

Predseda Smeru – SD minulý týždeň uviedol, že nedostatok lekárov chce riešiť hrozbou finančného postihu, ak po skončení štúdia odídu pracovať do zahraničia. Okrem zjavnej protiústavnosti a diskriminačného charakteru, takéto opatrenie by malo presne opačný efekt – odchod zdravotníkov zo Slovenska by sa urýchlil. Terajší medici a mladí lekári pracujúci na Slovensku sa budú snažiť odísť čím skôr, aby neriskovali postih, ktorý môže prísť za prípadnej účasti Smeru SD vo vláde. Počet šikovných mladých Slovákov, ktorí odchádzajú študovať na české lekárske fakulty, by rapídne stúpol – nik sa im tam nevyhráža, sú tam naopak vítaní počas štúdia aj po jeho skončení.
A tí lekári, ktorí už v zahraničí pracujú a získavajú cenné skúsenosti s kvalitnou medicínou, si dobre rozmyslia, či sa vrátia do krajiny, kde predseda najsilnejšej vládnej strany robí zo zdravotníkov verejného nepriateľa.

KDH chce, aby zdravotné sestry a lekári na Slovensku ostávali a dokonca sa vracali zo zahraničia, slovenské zdravotníctvo musí byť atraktívne pre nich – a nie pre „tety Anky“ a podobné firmy so zázračnou ziskovosťou v rozpadávajúcich sa nemocniciach. Hlavnými dôvodmi odchodu zdravotníkov zo Slovenska sú fakty, za ktoré Smer-SD zodpovedá posledných 12 rokov: technicky zastaralé nemocnice, všadeprítomná korupcia, nejasné podmienky a nízka kvalita ďalšieho vzdelávania.
Smer-SD ústami svojho predsedu potvrdzuje, že krízy nedokáže riešiť, ale len vytvárať.