Rada KDH zvolila ďalších členov predsedníctva

Na dnešnej celoslovenskej Rade KDH boli zvolení šiesti z deviatich členov predsedníctva hnutia s tým, že ďalšie tri miesta budú obsadené na jesennej Rade KDH. Jedno z ďalších troch miest bude patriť mladým. Novými členmi Predsedníctva KDH sa stali: Miroslava Szitová, Renáta Ocilková, Eva Grey, Ivan Štefanec, Andrej Klapica a Albín Maslaňák.
clenovia predsednictvac
Rada KDH vyzýva predsedu vlády SR Róberta Fica, aby odvolal  Róberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra. Rozsah aktuálnych informácií o skutočnostiach v „kauze Bašternák“ je dostatočný na to, aby došlo k vyvodeniu politickej zodpovednosti: k odvolaniu  R.  Kaliňáka z postu ministra vnútra. Rada KDH konštatuje, že kauzy ktoré mal R. Kaliňák už v predchádzajúcom období, boli tak závažné, že sa Róbert Kaliňák ani nemal stať ministrom vnútra v súčasnej vláde R. Fica. Rada KDH očakáva, že odvolanie ministra R. Kaliňáka bude realizované tak, aby naša krajina pri preberaní predsedníctva v Rade EÚ bola reprezentovaná už novým ministrom vnútra.
Rada KDH berie na vedomie výsledok britského referenda a rešpektuje vôľu občanov Veľkej Británie. Európska spolupráca bola postavená na pilieroch slobody, demokracie a kresťanstva. Dnes sme svedkami toho, že v Európe pôsobia sily, ktoré každý z nich spochybňujú. Rozhodnutie britských občanov však neznamená koniec európskej myšlienky. Naopak, je šancou, aby sme sa spolu s našimi občanmi hlbšie zamysleli nad tým, či skutočne všetky mechanizmy a inštitúcie pracovali efektívne a v prospech spoločnej veci. Pri tejto, tak potrebnej diskusii o reforme Európskej únie, bude Slovenská republika zohrávať najbližšieho pol roka významnú úlohu. Nesmieme ju premárniť. Kresťanskí demokrati vyjadrujú odhodlanie prispieť všetkými svojimi silami k tomu, aby sa Slovensko a Európa vydali cestou dialógu, zodpovednej a čestnej politiky a dôsledného rešpektovania právomocí členských štátov.