Rada KDH volila predsedníctvo a schválila kandidátov na primátorov v Prešove a Trnave

Rada KDH sa na svojom ostatnom zasadnutí (v sobotu 14.4.2018) zaoberala personálnymi nomináciami. Jedným z bodov bola voľba siedmich členov predsedníctva. Šiesti členovia svoju pozíciu obhájili a bol zvolený jeden nový člen predsedníctva, Milan Kabina.
K ďalším personálnym nomináciám, ktoré patria do pôsobnosti Rady KDH je schvaľovanie kandidatúry primátorov krajských miest. „Som rád, že môžem ohlásiť, že KDH zatiaľ má dvoch kandidátov na primátorov krajských miest. V Prešove súčasnú primátorku pani Andreu Turčanovú a pre Trnavu Rastislava Mráza,“ oznámil na tlačovej besede predseda KDH Alojz Hlina.
Ako uviedol kandidát na primátora v Trnave, Rastislava Mráza mala Trnava dlhodobo primátora z nášho hnutia. „Posledné štyri roky tomu tak nie je a je to pre nás výzva získať opäť tento post a zabojovať o to, aby sme predstavili víziu, ktorá bude progresom pre všetky generácie, ktoré v ňom žijú a pomenovali a riešili hlavné problémy, ktoré Trnavčanov pália,“ povedal Rastislav Mráz.
Podľa predsedu kresťanských demokratov sa nedá vylúčiť ešte jedna nominácia primátora krajského mesta, ktorú bude hnutie riešiť budúci mesiac. Caroline Líšková je pripravená vstúpiť do zápasu v Bratislave. V súčasnosti prebiehajú vnútrostranícke procesy schvaľovania.
Rada prijala zásadné uznesenie pre komunálne voľby, v ktorom Rada KDH odporúča komunálnym predstaviteľom spoluprácu prioritne s opozičnými stranami a nespolupracovali so stranami Smer a ĽSNS.
„Rozprávali sme aj o programovej konferencii, ktorá sa bude konať koncom júna a na ktorej by sa mal prijať programový dokument s názvom Oslava rodiny. Rada KDH tiež poverila predsedníctvo, aby pripravilo návrhy na zmeny loga a vizuálov,“ doplnil Alojz Hlina.