Prezidentka musí Slovensko spájať

Podľa Kresťanskodemokratického hnutia je prezidentka politickou silou, ktorá musí v čase krízy Slovensko spájať a napomáhať jej prekonaniu.

„Oceňujeme, že pani prezidentka Zuzana Čaputová pomenovala skutočný stav, v akom sa Slovensko nachádza. Zvládnutie pandémie je úspechom, no väčšie výzvy ešte len stoja pred nami. KDH očakáva, že to bude práve autorita prezidentky, ktorá bude spájať rôzne politické názory smerom k stabilizácii ekonomiky a celej spoločnosti,“ uvádza Pavol Zajac poverený vedením KDH.

„Kríza predstavuje pre Slovensko okrem hrozby aj obrovskú šancu. Suhlasíme s pani prezidentkou, že sa nemôžeme uspokojiť s návratom do predchádzajúceho stavu, ale musíme hľadieť dopredu. Fond obnovy Európy potrebujeme využiť najmä na reformu školstva, zdravotníctva, digitalizáciu ekonomiky a v neposlednom rade na podporu malého a stredného podnikania, čo sú priority, ktorým sa dlhodobo venuje aj KDH. Veríme, že najvyššia ústavná činiteľka sa zasadí o to, aby boli prostriedky využité efektívne a v prospech budúcnosti Slovenska,“ dopĺňa europoslanec a člen Predsedníctva KDH Ivan Štefanec.