Predseda KDH Alojz Hlina vyzýva piatich poslancov Siete, aby zotrvanie v koalícii podmienili odvolaním Roberta Kaliňáka.

Slovenská spoločnosť je dnes silno traumatizovaná okolnosťami, ktoré sa spájajú s osobou ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Jeho neschopnosť sebareflexie a vyvodenia politickej zodpovednosti presahuje akúkoľvek mieru akceptácie.
Piati poslanci NR SR, ktorí v súčasnosti definujú svoj politický status, majú jedinečnú možnosť upokojiť politickú situáciu na Slovensku. Vyzývam preto poslancov NR SR Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Katarínu Cséfalvayovú, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka, aby svoje zotrvanie v koalícií, resp. jej tichú podporu podmienili odstúpením Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra.
Definovanie tejto požiadavky pri plánovanom stretnutí s novým predsedom Siete Romanom Brecelym by bolo silným pozitívnym signálom pre celú spoločnosť. Táto požiadavka je zo strany piatich poslancov primeraná a bude výrazom schopností uvedených poslancov senzitívne a s politickým citom zohľadňovať väčšinové záujmy spoločnosti.