Namiesto motivácie pokuta pre medikov

Robert Fico dnes predstavil okrem iného aj riešenie pre problémy zdravotníctva. Riešenie našiel v tom, že bude trestať mladých ľudí, ktorí chcú byť lekármi. Skôr ako začne svet Fica, Harabina a Kotlebu tlieskať, dovoľte uviesť, že iba na Slovensku je možné, ak strana, ktorá si hovorí, že je sociálne demokratická, obmedzovala prístup ku vzdelaniu u mladých ľudí. A rovnako iba na Slovensku je možné, že predsedom takej strany je človek ako Robert Fico – neúspešný právnik, ktorý mal ambíciu kandidovať na predsedu Ústavného súdu a pritom predstavuje opatrenie, z ktorého je zrejmé, že má problémy s ústavnosťou.
Nemôžte obmedziť iba študentov medicíny. Ak sa Smer rozhodne brániť prístupu k vzdelávaniu pod hrozbou pokút, tak také opatrenie nesmie byť diskriminačné. Ak pôjdeme týmto smerom, tak dávajme pozor, aby sa nestalo, že na našich vysokých školách budú mať problém nájsť študentov. Jazyková príbuznosť s českým jazykom naozaj odlakáva veľa mladých ľudí študovať do Čiech a ak by sa realizovali tieto bláznivé sociálne experimenty Smeru, tak by sa tento jav mohol ešte vystupňovať.

„Robert Fico asi zabudol, že dôvodom odchodu do zahraničia je aj to, že sú tam adekvátne ohodnotení a že zdravotníctvo tam nie je spolitizované.
Aj toto opatrenie hovorí o tom, že strana Smer už nie je viac kompetentná viesť túto krajinu. V čase, keď 62,8 % ľudí na Slovensku si myslí, že témou týchto volieb má byť zdravotníctvo, prišli s úplne zlým nápadom. My v KDH máme najviac zdravotníkov na kandidátke a sme pripravení na systematické zmeny v tomto rezorte,“ povedal Ján Hencel, expert KDH pre zdravotníctvo.