Majerský ku Krištúfkovej: Ak chýbajú odborníci pre oblasť rodiny, KDH ich hneď dodá

Ak Sme rodina nemá vhodných adeptov pre oblasť pomoci rodinám, KDH je pripravené ponúknuť ich hneď niekoľko, stačí povedať.
Podpredseda hnutia Milan Majerský takto reaguje na nomináciu Petry Krištúfkovej na post splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Návrh podľa neho nemôže byť myslený vážne.

„Vítam vytvorenie medzirezortného postu splnomocnenca pre podporu rodiny a sociálnu pomoc. Mám však veľké pochybnosti o odbornej kompetencii pani Krištúfkovej, ktorá je na tento významný post nominovaná,“ uviedol Majerský. V Kresťanskodemokratickom hnutí je podľa neho na túto oblasť viacero odborníkov, pretože téma podpory rodiny je dlhodobo pre stranu prioritou a vedia ich dodať „na počkanie“.

„Je táto pozícia vytvorená iba účelovo pre obsadenie konkrétnym človekom, alebo má ísť o skutočnú kompetentnú pomoc pri riešení vážnych problémov veľkého množstva slovenských rodín?“ pýta sa Majerský, ktorý je v KDH zatiaľ jediným kandidátom na predsedu strany. „Verím, že aj Sme rodina záleží na rodine, ktorá sa v dôsledku koronakrízy dostáva do obdobia veľkej skúšky,“ dodal.

Slovensko podľa neho v oblasti sociálnej pomoci a rodinnej politiky čelí natoľko náročným výzvam, že pokiaľ na pozíciu nového splnomocnenca nastúpi rešpektovaný odborník, bude mať pred sebou roky tvrdej práce. „Neviem a ani si nechcem predstaviť, ako sa možno tejto agende venovať bez najvyššej odbornej pripravenosti,“ uzavrel Majerský s tým, že verí v prehodnotenie nominácie vládou SR.