KDH pôjde do najbližších parlamentných volieb samostatne

Kresťanskodemokratické hnutie na dnešnej rade v Liptovskom Jáne, prijalo zásadné rozhodnutie z pohľadu najbližších volieb do NR SR. “Prijali sme uznesenie, že KDH pôjde do volieb samostatne. KDH má na to, aby išlo do volieb samostatne. Bol to návrh predsedníctva a som rád, že sa s ním členovia rady stotožnili. Tešíme sa na parlamentné voľby. Bude to veľký zápas na konci ktorého bude KDH úspešné,” povedal predseda KDH Alojz Hlina na tlačovej besede po skončení celoslovenskej rady. Ako ďalej uviedol, Slovensko potrebuje konzervativnu silu pretože čelíme veľkej liberálnej prívalovej vlne a na to, aby sme to vyvážili, Slovensko potrebuje konzervatívnu silu a tou je Kresťanskodemokratické hnutie.
KDH bude mať, tak ako v eurovoľbách, veľmi silnú kandidátku aj do parlamentných volieb. “Kandidátku budeme tvoriť z modulov a jedným z týchto modulov budú starostovia, primátori a regionálni politici. S tým, že to nebudú iba členovia KDH ale aj ľudia, ktorí sa chcú angažovať v politike a chcú dať politike slušnú a jasnú tvár,” doplnil podpredseda KDH Milan Majerský.
UZNESENIE Rady KDH:
Rada KDH schvaľuje, že Kresťanskodemokratické hnutie pôjde do najbližších parlamentných volieb samostatne. KDH ponúka spoluprácu a miesta na kandidátnej listine osobnostiam, ktoré zdieľajú hodnoty kresťanskej demokracie a sú stotožnené s programom KDH