Hlavnou témou volieb bude budúcnosť Slovenska

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) – Hlavnou témou budúcoročných parlamentných volieb bude podľa KDH odpoveď na otázku aké Slovensko pripravíme a odovzdáme našim deťom. V Novom Smokovci pod Vysokými Tatrami o tejto tému diskutovali kandidáti KDH do volieb NR SR. Rokovanie bolo tiež priestorom na začiatok tímovej a profesionálnej prípravy k voľbám, ale poslúžilo aj na vzájomný dialóg medzi novými, mladými kandidátmi a skúsenými politikmi. „Videl som medzi nami mnoho mladých tvári. Títo ľudia prinášajú nové pohľady a nový prístup. Teším sa. Po dnešnom stretnutí máme jasnejšiu a spoločnú predstavu o tom, aké Slovensko chceme odovzdať našim deťom,“ povedal dnes pre agentúru SITA predseda KDH Ján Figeľ.
skolenie kandidátov copy
Podľa Figeľa KDH je hnutím Novembra ’89. „Nesieme od začiatku presvedčenie, že sloboda je vzácna hodnota, ktorá každého z nás pozýva k zodpovednosti. Preto odmietame korupciu, populizmus a zadlžovanie národa ako prejavy zneužívania slobody a zastupiteľskej moci. Som rád, že v čase obnovy hnutia, ktorú som ohlásil pred rokom, sa k nám pridávajú noví, mladí a vzdelaní ľudia. Je to dobré aj pre hnutie, aj pre Slovensko,“ konštatoval.
KDH je prvou stranou, ktorá schválila svoju kandidačnú listinu. Na októbrovej nominačnej rade v Trnave výrazne obmenilo svoju kandidátku, pričom v prvej dvadsiatke je polovica nových kandidátov, ktorí doteraz neboli poslancami parlamentu. KDH chce predstaviť svoju víziu o budúcnosti Slovenska 17. novembra, v pamätný deň SR – Deň boja za slobodu a demokraciu.