Fond obnovy musí ísť na rozvoj Slovenska

Podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) je potrebné prostriedky z Fondu obnovy využiť tak, aby priniesli budúci hospodársky rast a zároveň pomohli tým skupinám, ktoré boli krízou postihnuté najviac. Ide hlavne o malých a stredných podnikateľov, malých farmárov a živnostníkov.

„Peniaze z Európskej únie nie sú samoúčelné. Cieľom nie je minúť ich na politickú propagáciu, ale zmysluplne investovať tam, kde môžeme očakávať budúci rast. Ide hlavne o oblasti ako veda, výskum, digitalizácia, ale aj o rôzne infraštruktúrne projekty, ktoré prinesú prácu do regiónov, Vláda by mala tieto peniaze využiť aj tam, kde predchádzajúca garnitúra zlyhala a a zanedbala potrebné reformy,“ uviedol Pavol Zajac, podpredseda KDH.

„Európsky fond obnovy je šesťnásobkom Marshallovho plánu, ktorý po druhej svetovej vojne postavil Západnú Európu na nohy. Jeho využitie nemôže byť vecou jedného, či dvoch volebných období, ani predmetom politického boja. Peniaze, ktoré Slovensko dostane sú určené pre ďalšie generácie a pre budúcnosť našej vlasti. Vyzývame predsedu vlády Slovenskej republiky, aby dôkladne zvážil mechanizmy ich prideľovania a prevzal nad slovenským použitím Fondu plnú politickú zodpovednosť,“ uzavrel europoslanec a člen Predsedníctva KDH Ivan Štefanec.