Eleonóra Porubcová ohlásila kandidatúru na predsedníčku KDH

O post predsedu KDH zabojuje poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Eleonóra Porubcová. Kandidatúru oznámila na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. Podporuje ju europoslankyňa Anna Záborská. Porubcová je aj prievidzská mestská poslankyňa a riaditeľka Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi.
„KDH bolo silou, ktorá dokázala meniť svet, ale kdesi sa za tie roky stratilo. Potrebujeme novú dynamiku, víziu aj ciele politiky. Som odhodlaná toto priniesť. KDH potrebuje zásadnú zmenu,“ povedala Porubcová. KDH chce vrátiť ľudovosť aj slobodu a tiež dôveru ľudí.
Hnutie by nemalo podľa nej plniť úlohu kazateľa, ale malo by sa zaujímať o ľudí a ich problémy. O chudobných, o odchod šikovných ľudí zo zahraničia, o rodiny. Riešiť chce aj školstvo a zdravotníctvo. „Musíme ľudí počúvať a nie poúčať,“ zdôraznila.
Pani Porubcová je nielen nádejnou prvou predsedníčkou KDH, ale aj dámou, ktorá má za sebou skvelú odbornú, politickú aj stranícku kariéru,“ povedala Záborská, ktorá tiež zvažovala kandidatúru. Na Sneme 11. júna sa však o post uchádzať nebude.
Pani Porubcová má moju plnú dôveru a podporu. KDH potrebuje predsedníčku, ktorá vyrástla v KDH, vyzná sa v regionálnej a komunálnej politike, je dobrou manažérkou a ktorej záleží na budúcnosti slovenskej kresťanskej demokracie,“ vyhlásila Záborská Verí, že Porubcová dostane podporu členov KDH.
 
Zdroj: TASR