Ak premiéra pri testovaní spochybňujú vlastní, ako mu majú veriť občania?

Ak o premiérovom zámere ďalšieho celoplošného testovania pochybujú jeho najbližší spolupracovníci, ako mu majú veriť občania? Žiadame vládu, aby bezodkladne prijala jednotný postoj najskôr vnútri koalície a po porade s odborníkmi, až potom ho finálne predstavila verejnosti,“ vyhlásil predseda KDH Milan Majerský.

Hnutie upozorňuje, že označovať konštruktívnu kritiku za klamstvo je nebezpečné a osobné spory v koalícii či s odborníkmi neúmerne zvyšujú napätie, ktoré je už i tak mimoriadne veľké v dôsledku ťaživej pandemickej situácie. KDH preto vyzýva čelných predstaviteľov štátu urobiť všetko pre zvýšenie dôvery občanov v to, že spoločne túto ťažkú situáciu zvládneme.

Premiérov nápad každotýždenného celoplošného testovania spochybňujú koaliční partneri zo strán SaS i Za ľudí, kritizujú ho odborníci i lekári. „Je smutné, že z apelu konečne ukázať jasný pandemický plán sa stáva klišé. Ubehli nie dni a týždne, ale mesiace a Slováci vládny plán stále nepoznajú. Namiesto toho sme svedkami hádok a vždy nových nápadov, ktoré však ako celok nemajú strechu,“ zdôrazňuje Majerský. „Národ dnes potrebuje zjednotenie a upokojenie. Chaos a osobné spory ho však nevytvoria,“ dopĺňa predseda KDH.

Vymieňať si s partnermi odkazy cez médiá v takomto krízovom momente a označovať všetkých kritikov za klamárov je vrcholne nezodpovedné. Apelujem na premiéra a členov koalície, aby išli cestou rozumu a nedevalvovali autoritu štátu pred občanmi,“ uviedol Majerský. KDH podľa neho uprednostňuje cestu rozumu, dôveryhodnosti a riešení, ktoré hnutie dlhodobo konštruktívne ponúka aj v súvislosti s pandémiou.

KDH, ktoré má dnes medzi starostami i členmi zastupiteľstiev najväčšie zastúpenie zo všetkých politických strán, podľa neho denne pomáha zvládať ťažkú situáciu priamo v regiónoch. „Namiesto hádok stojíme blízko pri ľuďoch,“ uzavrel.